Blog

olbrzymie rusztowanie

Rusztowanie a podest roboczy — jakie są różnice?

Rusztowania i podesty robocze są konstrukcjami, które odpowiadają za bezpieczeństwo osób pracujących na wysokości. Chociaż ich podstawowa funkcja jest podobna, ich odmienna specyfikacja sprawia, że najlepiej jest je zastosować w określonych przypadkach.

Czytaj artykuł
kontrola stanu technicznego rusztowania, przed demontażem

Jak wykonać demontaż rusztowania krok po kroku?

Demontaż rusztowania to równie niebezpieczny i złożony proces jak jego montaż. Dokładne zaplanowanie każdego etapu jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz ochrony infrastruktury miejsca pracy. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez wszystkie etapy demontażu rusztowań, zaczynając od odpowiedniego przygotowania, przez skrupulatne wykonanie, aż do zakończenia działań.

Czytaj artykuł
rusztowania muszą być bezpieczne dla pracowników

Certyfikacja rusztowań - czy i dlaczego jest tak ważna?

Certyfikacja rusztowań stanowi kluczowy element zapewniający bezpieczeństwo na budowach i innych miejscach pracy, gdzie wykorzystuje się te tymczasowe konstrukcje. Jest to proces, który potwierdza, iż dane rusztowanie spełnia określone normy bezpieczeństwa i jest odpowiednie do użytku w specyficznych warunkach pracy.

Czytaj artykuł
tymczasowe schody zewnętrzne

Tymczasowe schody zewnętrzne - gdzie się sprawdzą schody budowlane?

Schody budowlane tymczasowe stanowią praktyczne rozwiązanie stosowane na budowach. Dzięki swojej modułowej budowie można z łatwością je rozstawić w odpowiednim miejscu, a następnie przemieszczać w zależności od aktualnych potrzeb. Poznaj ich zastosowania, budowę i szczegółowy opis. Schody budowlane tymczasowe - oto wszystko, co warto o nich wiedzieć.

Czytaj artykuł
mężczyzna pracujący na wysokości

Co warto wiedzieć o eksploatacji rusztowań?

Rusztowanie powinno być bezpieczne i funkcjonalne. Duże znaczenie ma prawidłowy montaż konstrukcji, odpowiednia konserwacja, serwisowanie oraz przestrzeganie przepisów BHP podczas korzystania z takiego sprzętu.

Czytaj artykuł
pracownicy budowlani na rusztowaniu

Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniu - wszystko co warto wiedzieć

Większość prac budowlanych i konserwatorskich zewnętrznych ścian budynków wymaga zastosowania rusztowań. Zadaniem tych konstrukcji jest nie tylko ułatwienie prac na wysokościach, ale również uczynienie ich bezpiecznymi dla robotników.

Czytaj artykuł

Odbiór techniczny rusztowań - kto może dokonać odbioru?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych lub remontowych należy sprawdzić poprawność i bezpieczeństwo rusztowań. Takie działanie nazywane jest odbiorem technicznym rusztowania. Na czym polega ta procedura i kto może jej dokonać?

Czytaj artykuł

Wynajem rusztowania z montażem - czy to się opłaca?

Trudno wyobrazić sobie bezpieczną i efektywną pracę na placu budowy czy podczas remontu bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci rusztowania. Zakup takiego sprzętu nie zawsze jest opłacalny. Czasami znacznie korzystniejszy może okazać się wynajem.

Czytaj artykuł

Schodnia — niezastąpiony element przy każdej budowie

Z biegiem czasu i rozwojem budownictwa, a także usprawnianiem procesów przemysłowych, sprawa przemieszczania się pomiędzy miejscami pracy na placach budowy stała się bardzo ważna. Kwestia bezpieczeństwa oraz ekonomii stała się bowiem kluczowa przy wykonywaniu prac. Zastosowanie tu znalazły rusztowania oraz schodnie.

Czytaj artykuł

Od czego zależna jest cena wynajmu rusztowania?

Firmy świadczące usługi remontowo - budowlane bardzo często korzystają z rusztowań elewacyjnych. Ta tymczasowa konstrukcja zapewnia nie tylko bezpieczeństwo osobom pracującym na wysokościach, ale ułatwia dostęp do wyższych partii budynku.

Czytaj artykuł

Rusztowania budowlane - konstrukcje ułatwiające prace

Rusztowania tymczasowe to stabilne konstrukcje o zróżnicowanych parametrach, które zapewniają dostęp do wielu miejsc na wysokości. Pozwalają na komfortową pracę na budowie i są bezpieczniejsze od standardowych drabin.

Czytaj artykuł

Rusztowanie schodowe (schodnia) - właściwości i zastosowanie

Schodnie stanowią spore ułatwienie dla pracowników, zwłaszcza podczas realizacji dużych projektów budowalnych. Ich użytkowanie niesie za sobą wiele korzyści, dlatego zyskują one na popularności w branży budowlanej i nie tylko.

Czytaj artykuł

Konstrukcje reklamowe - rodzaje i zastosowanie

Reklamy wielkoformatowe otaczają nas z niemalże każdej strony. Można je zauważyć zarówno w miastach, pomiędzy budynkami, jak i na wsiach, czy na terenach niezamieszkałych, gdzie zwykle materiały reklamowe montuje się przy drogach. Wyróżniamy kilka najpopularniejszych rodzajów konstrukcji reklamowych, z których każda cechuje się nieco inną budową lub sposobem montażu. Jakie są więc najczęściej wybierane konstrukcje reklam wielkoformatowych, z jakich materiałów powstają i jakie jest ich zastosowanie?

Czytaj artykuł

Rusztowania - wszystko co warto o nich wiedzieć

Rusztowania to specjalne konstrukcje, umożliwiające wykonanie różnego rodzaju prac na wysokości. Mogą być wolnostojące, jezdne bądź przymocowane do budynku. Niezależnie od budowy, w każdym przypadku muszą spełniać wszystkie wymagania bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są różne rodzaje rusztowań przeznaczonych do zakupu, jak i wynajmu. Jak zbudowane są rusztowania? Jakie są rodzaje rusztowań? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku!

Czytaj artykuł

Rodzaje, właściwości i zastosowanie rusztowań

Rusztowaniem nazywamy stabilną konstrukcję, która zapewnia dostęp do wielu miejsc, poprawia komfort pracy - często nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku - oraz jest znacznie bezpieczniejsza od standardowych drabin.

Czytaj artykuł

Rekomandowane artykuły

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00

ul. Myśliborska 53,
03-128 Warszawa
NIP: 701-044-74-04,
REGON: 360032892
tel. 600 795 462 lub 666 555 249
ekspresrusztowania@gmail.com

Mapa

Dodatkowe lokalizacje

Łódź- ul. Wydawnicza 5
Grójec - ul. Przemysłowa 3
Wołomin - ul. Ignacego Łukasiewicza 6
Wyszków - ul. Leśna 40
Mińsk Mazowiecki - ul.Gen.Sosnkowskiego 81
Ciechanów - ul. Śmiecińska 17

O nas
Rusztowanie warszawskie
Nasze realizacje