Tymczasowe schody zewnętrzne - gdzie się sprawdzą schody budowlane?

tymczasowe schody zewnętrzne

Schody budowlane tymczasowe stanowią praktyczne rozwiązanie stosowane na budowach. Dzięki swojej modułowej budowie można z łatwością je rozstawić w odpowiednim miejscu, a następnie przemieszczać w zależności od aktualnych potrzeb. Poznaj ich zastosowania, budowę i szczegółowy opis. Schody budowlane tymczasowe - oto wszystko, co warto o nich wiedzieć.

Czym są i jak są zbudowane schody tymczasowe?

Schody budowlane, określane również jako schody tymczasowe, to konstrukcja, której zadaniem jest umożliwienie użytkownikom obiektu swobodne i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy poziomami tego obiektu. Po rozstawieniu ponad wykopem mogą spełniać także funkcję swego rodzaju kładki. Różne produkty mogą mieć różne dane techniczne obejmujące długość schodni i jej szerokość, ilość stopni itp., dzięki czemu wykorzystuje się je zarówno na początkowych etapach budowy, jak i na etapie prac wykończeniowych.

Jakie zalety mają schody budowlane?

Schody tymczasowe, produkowane z najwyższej jakości metalu i posiadające wymagane certyfikaty zgodności i atesty, przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo pracowników w czasie pokonywania kondygnacji lub wykopów, ale mają także szereg zalet praktycznych:

  • wielką zaletą schodów tymczasowych jest łatwość ich montażu - ich rozstawienie na budowie zajmuje zaledwie kilka chwil dzięki specjalnie zaprojektowanej, modułowej budowie;
  • schody tymczasowe są lekkie i stabilne, dzięki czemu sprawdzają się na etapie wykopów zapewniając bezpieczeństwo pracowników budowy - wystarczy tylko odpowiednio przygotować podłoże. Ich niska waga sprawia, że można je w dowolnej chwili przesunąć w inne miejsce w zależności od aktualnych potrzeb. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca;
  • schody budowlane tymczasowe dostępne są w różnych wariantach, co pozwala wybrać produkt, który najlepiej się sprawdzi w określonych warunkach. Ale zaletą schodów tymczasowych jest również możliwość ich regulacji i łączenia, a więc dopasowania do aktualnych potrzeb;
  • barierki i antypoślizgowa budowa poszczególnych stopni to kolejne elementy budowy schodów tymczasowych, które zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo ich użytkowania.

Jeśli planujesz kupić schody tymczasowe budowlane, na przykład dla swojej firmy lub na budowę własnego domu, zachęcamy do kontaktu https://www.ekspres-rusztowania.pl/kontakt, z pewnością będziemy mogli podpowiedzieć Ci wybór najlepszego dla Ciebie rozwiązania.

tymczasowe schody

Gdzie sprawdzą się schody budowlane?

Tymczasowe schody budowlane powinny znajdować się na każdym placu budowy, sprawdzają się bowiem w różnych sytuacjach:

  • schody budowlane tymczasowe sprawdzą się na etapie wykopów, na przykład jako kładka umożliwiająca ich bezpieczne przekroczenie. Dzięki wykorzystaniu do ich produkcji wysokiej jakości metalu, są one stabilne i mogą wytrzymać duże obciążenia. Nie poddają się korozji i można bez problemów utrzymać je w czystości, nawet w trudnych warunkach budowy;
  • schody budowlane warto wykorzystać w przypadku budowy domu lub obiektu, w których inwestor nie zdecydował się na postawienie schodów żelbetowych lub innych tymczasowych przejść pozwalających pracownikom budowy przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami. Schody tymczasowe doskonale je zastępują i są łatwiejsze w montażu i demontażu;
  • ze względów praktycznych (np. ryzyka uszkodzenia mechanicznego konstrukcji) docelowe schody w domach jednorodzinnych zwykle wykonywane są dopiero na etapie prac wykończeniowych. A pracownicy muszą mieć dostęp do każdej kondygnacji budynku. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są schody budowlane tymczasowe, które po zakończeniu robót można zdemontować i wykorzystać ponownie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Schody tymczasowe z powodzeniem zastąpią schody budowlane z żelbetu, a także drabiny i kładki. Złożone są one z modułów pozwalających dopasować parametry schodów do potrzeb pracowników budowy. Warto zwrócić uwagę również na obecność barierki bezpieczeństwa - jest ona montowana opcjonalnie dzięki obecności gniazd szybkiego montażu.

Podniesieniu bezpieczeństwa na placu budowy służą różnego rodzaju zabezpieczenia, w które wyposaża się schody tymczasowe w trakcie cyklu produkcyjnego - na przykład antypoślizgowe stopnie, blokady uniemożliwiające złożenie się schodów tymczasowych, możliwość regulacji stopnia nachylenia barierek bezpieczeństwa czy automatyczne poziomowanie poszczególnych stopni. Korzystanie ze schodów tymczasowych jest więc nie tylko łatwe i intuicyjne, ale również bezpieczne.

Podsumowanie

Lekkie, stabilne, łatwe w montażu - schody budowlane tymczasowe sprawdzą się na każdej budowie, niezależnie od tego, czy budujesz właśnie dom dla siebie i swojej rodziny, czy prowadzisz firmę budowlaną. Dzięki najwyższej jakości wykonania i użytych do ich produkcji metali, schody budowlane tymczasowe to doskonała inwestycja na długie lata.

Powiązane artykuły

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00

ul. Myśliborska 53,
03-128 Warszawa
NIP: 701-044-74-04,
REGON: 360032892
tel. 600 795 462 lub 666 555 249
ekspresrusztowania@gmail.com

Mapa

Dodatkowe lokalizacje

Łódź- ul. Wydawnicza 5
Grójec - ul. Przemysłowa 3
Wołomin - ul. Ignacego Łukasiewicza 6
Wyszków - ul. Leśna 40
Mińsk Mazowiecki - ul.Gen.Sosnkowskiego 81
Ciechanów - ul. Śmiecińska 17

O nas
Rusztowanie warszawskie
Nasze realizacje