Od czego zależna jest cena wynajmu rusztowania?

Rusztowania elewacyjne na placu budowy

Firmy świadczące usługi remontowo - budowlane bardzo często korzystają z rusztowań elewacyjnych. Ta tymczasowa konstrukcja zapewnia nie tylko bezpieczeństwo osobom pracującym na wysokościach, ale ułatwia dostęp do wyższych partii budynku. Duże przedsiębiorstwa najczęściej decydują się na ich kupno, jednak dla mniejszych firm lub klientów indywidualnych istnieje możliwość wynajmu rusztowań. Sprawdźmy zatem, od czego zależna jest cena wynajmu rusztowania i która opcja jest korzystniejsza?

Rodzaje rusztowań

Do wyboru mamy wiele różnych rodzajów rusztowań, jednak każde z nich ma inne zastosowanie, dopasowane do charakteru prowadzonych prac. Oto najważniejsze z nich:

 • Rusztowania ramowe - Rusztowania ramowe są dość popularne, dlatego stosuje się je zwykle w budownictwie ogólnym. Zbudowane są z płaskich ram wzmocnionych pomostami oraz poziomymi i ukośnymi stężeniami łączonymi ze sobą za pomocą kotew.
 • Rusztowania warszawskie - Szkielet rusztowania warszawskiego składa się z zespawanych ze sobą rurek o średnicy około 35 mm łączonych ze sobą czopowo, czyli bez użycia narzędzi i śrub. Rusztowanie warszawskie pozwala wykonać prace na wysokości do 8 metrów.
 • Rusztowania modułowe - Ten typ rusztowania składa się ze stojaków i poprzecznic. Rusztowanie modułowe może mieć dowolny kształt i wysokość, dlatego może być dopasowane do niestandardowych miejsc i budynków na przykład przy budowie scen koncertowych.
 • Rusztowania ruchome - Rusztowania ruchome wyposażone są w koła, płozy lub wałki, dzięki czemu można z łatwością je przesuwać bez konieczności demontażu całej konstrukcji. Umożliwiają dostęp do obiektów na wysokości do nawet 14 metrów.

Rusztowanie ruchome wewnątrz budynku

Od czego uzależniona jest cena wynajmu rusztowań?

To, ile kosztuje wynajem rusztowania, uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju rusztowania, jego rozmiaru, długości najmu i liczona jest za każdy m2. Do ceny należy również dodać koszt montażu i demontażu oraz transport.

Ogólne zasady najmu rusztowań

Wynajem rusztowań elewacyjnych możliwe jest zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm. Oferty przygotowywane są indywidualnie dla każdego klienta w zależności od jego potrzeb. Najważniejsze dokumenty potrzebne przy najmie dla klientów prywatnych:

 • dowód osobisty,
 • drugi dokument ze zdjęciem.

W przypadku przedsiębiorstw należy przedłożyć:

 • zaświadczenie REGON
 • zaświadczenie NIP
 • zaświadczenie KRS
 • wpłata zwrotnej kaucji.

Dlaczego warto wynająć rusztowanie?

Za wynajmem rusztowania przemawiają względy finansowe. Kupno rusztowania jest sporym wydatkiem i taka inwestycja zwróci się jedynie przedsiębiorstwom realizującym wiele zleceń związanych z pracami na wysokościach. Wynajęcie rusztowania to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm realizujących zlecenia remontowo - budowlane sporadycznie oraz dla osób prywatnych. Ponadto wypożyczalnie rusztowań w ramach swoich usług oferują ich transport i profesjonalny montaż i demontaż. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że wszystkie koszty związane z bezpiecznym przechowywaniem, utrzymaniem rusztowań w dobrej kondycji poprzez regularne przeglądy i naprawy leżą również po stronie wypożyczalni. Nie bez znaczenia jest również to, że można wybrać konstrukcję, która spełnia nasze wymagania i oczekiwania.

Montaż i demontaż rusztowań

Oto podstawowe wytyczne przy montażu i demontażu rusztowań:

 1. Montaż i demontaż rusztowania przeprowadzony może tylko przez pracowników posiadających uprawnienia w tym zakresie.
 2. Wszystkie elementy przed montażem powinny być sprawdzone pod kątem jakichkolwiek uszkodzeń.
 3. Teren budowy powinien być oznakowany odpowiednią tablicą ostrzegawczą, a podłoże wyrównane bez wszelkich niepotrzebnych elementów.
 4. Rusztowanie powinno być zabezpieczone za pomocą daszków ochronnych.
 5. Pracownicy podczas prac mają obowiązek być zabezpieczeni szelkami lub pasami bezpieczeństwa.
 6. Montaż musi przebiegać zgodnie z dokumentacją techniczną.
 7. Przed rozpoczęciem użytkowania należy przeprowadzić jego odbiór przez uprawnioną do tego osobę.
 8. Demontaż również powinien być przeprowadzony przez uprawnionych do tego pracowników.

Montaż i demontaż rusztowań nie może się odbyć przy nieodpowiednich warunkach atmosferycznych takich jak: opady atmosferyczne, mgła, gołoledź, burza czy silny wiatr oraz po zmroku bez odpowiedniego oświetlenia.

Pracownik zabezpieczony pasem bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Wynajem rusztowań elewacyjnych uzależnione jest od wielu czynników, jednak jest to wciąż bardziej opłacalne niż ich zakup. Decydując się na wynajem rusztowań elewacyjnych, warto skorzystać z profesjonalnej wypożyczalni, która nie tylko zapewnia ich wynajem, ale świadczy usługi z nim związane.

Powiązane artykuły

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00

ul. Myśliborska 53,
03-128 Warszawa
NIP: 701-044-74-04,
REGON: 360032892
tel. 600 795 462 lub 666 555 249
ekspresrusztowania@gmail.com

Mapa

Dodatkowe lokalizacje

Łódź- ul. Wydawnicza 5
Grójec - ul. Przemysłowa 3
Wołomin - ul. Ignacego Łukasiewicza 6
Wyszków - ul. Leśna 40
Mińsk Mazowiecki - ul.Gen.Sosnkowskiego 81
Ciechanów - ul. Śmiecińska 17

O nas
Rusztowanie warszawskie
Nasze realizacje