Wynajem rusztowania z montażem - czy to się opłaca?

mężczyzna wchodzący na rusztowanie

Trudno wyobrazić sobie bezpieczną i efektywną pracę na placu budowy czy podczas remontu bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci rusztowania. Zakup takiego sprzętu nie zawsze jest opłacalny. Czasami znacznie korzystniejszy może okazać się wynajem.

Kiedy więc warto wynająć rusztowanie elewacyjne i czy dzierżawa rusztowania wraz z usługą montażu się opłaca? Sprawdź!

Kiedy potrzebne są rusztowania elewacyjne?

Rusztowania elewacyjne są stabilnymi konstrukcjami tymczasowymi, które posiadają różne parametry i umożliwiają bezpieczny dostęp do miejsc na wysokości. Rusztowania budowlane pozwalają na komfortową pracę, chronią pracowników przed wypadkami i są znacznie bezpieczniejsze od drabin. Do produkcji rusztowań wykorzystuje się stal i aluminium, rzadziej drewno.

Rusztowania będą niezbędne zarówno przy pracach wykończeniowych, budowlanych, konserwacyjnych, jak i w obiektach przemysłowych i produkcyjnych. Taki sprzęt sprawdzi się również wówczas, gdy planujemy remont.

Duży wybór modeli rusztowań dostępnych na rynku pozwala odpowiednio dopasować je do charakteru pracy i potrzeb pracowników.

Wynajęcie rusztowania elewacyjnego - dlaczego warto?

Zakup rusztowania nie każdemu się jednak opłaca. Posiadanie rusztowania na własność to dodatkowe koszty związane z jego transportem na plac budowy, przechowywaniem, regularnymi przeglądami i naprawą w przypadku usterek.

Na szczęście wiele firm oferuje wynajem takiego sprzętu. Wynajem czy dzierżawa to świetna propozycja dla małych przedsiębiorstw oraz osób prywatnych, które potrzebują rusztowania tylko na określony czas lub ich działalność nie jest ściśle związana z pracami na wysokościach.

dwóch mężczyzn pracujących na wysokości

Nie bez znaczenia jest także fakt, że na rynku dostępne są rozmaite modele rusztowań przeznaczone do wykonywania różnego rodzaju prac. Konstrukcje te mogą różnić się też wielkością. Zakup jednego uniwersalnego rusztowania, sprawdzającego się w każdym przypadku i podczas każdego zlecenia jest więc praktycznie niemożliwy.

Wynajem, montaż i demontaż rusztowania elewacyjnego - cena

Zanim wybierzemy rusztowanie, musimy upewnić się, że będzie ono odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb oraz do miejsca pracy. Rusztowania można podzielić na wiele rodzajów, m.in. ze względu na system łączenia, rodzaj montażu czy sposób wykonania. Na rynku znajdziemy zarówno rusztowania typowe, jak i nietypowe.

Do najczęściej wynajmowanych rusztowań należą:

  • rusztowanie jezdne,
  • rusztowanie elewacyjne,
  • rusztowanie warszawwskie,
  • rusztowanie włoskie GOFFI.

Ile kosztuje wynajem rusztowania? Każda wypożyczalnia ma swój własny cennik, dlatego nie da się określić kosztu wynajmu wprost. Wpływ na koszt dzierżawy będzie miało wiele czynników, w tym rodzaj rusztowania czy okres trwania umowy. Ważny jest również rozmiar rusztowania. Koszty wynajmu często zależą od wysokości roboczej czy ilości wynajętych elementów. Stawka może się różnić w poszczególnych województwach, w zależności od regionu.

Niezbędne informacje na temat tego, ile kosztuje wynajęcie rusztowania, możemy znaleźć w ogólnych cennikach firm, które są dostępna na ich stronach internetowych.

Firmy wynajmujące rusztowania często zajmują się też ich montażem i demontażem. Czy warto skorzystać z takiej usługi? Jak najbardziej tak! Nie zapominajmy, że zasady montażu rusztowań są regulowane prawnie. Montażyści muszą mieć odpowiednie kwalifikacje, które udokumentowane są szkoleniem i pozytywnie zdanym egzaminem przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Pracownicy bez świadectwa i wpisu do książeczki operatora nie mogą podjąć się montażu rusztowania. Jeżeli więc w naszej ekipie nie ma osób z uprawnieniami, w takiej sytuacji warto zdecydować się na wynajem rusztowania z usługą zamontowania i zdemontowania. Wykwalifikowani specjaliści zapewnią nam prawidłowy montaż rusztowania, dzięki czemu pracownicy wykonujący swoje obowiązki na wysokościach będą w prawidłowy sposób zabezpieczeni przed wypadkami.

Gdzie wynająć rusztowania elewacyjne?

Wypożyczalnia Expres - Rusztowania oferuje wynajem rusztowań na terenie całego kraju. Dzierżawa czy wynajem możliwy jest zarówno przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, jak i przez klienta indywidualnego. Rusztowania mogą być wynajmowane na czas nieokreślony lub na czas określony. Firma zajmuje się także profesjonalnym montażem i demontażem rusztowań bezpośrednio z elewacji budynku. Ponadto zespół specjalistów zapewni nam pełne wsparcie w wyborze najlepszych rozwiązań realizowanej inwestycji. Expres - Rusztowania oferuje rusztowania najwyższej jakości, charakteryzujące się dużą stabilnością, odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych i zapewniające pełne bezpieczeństwo.

Korzystając z usług Expres - Rusztowania nie trzeba martwić się transportem, magazynowaniem i konserwacją sprzętu oraz utrzymaniem go w dobrym stanie technicznym. Każde wynajęte rusztowanie to gwarancja pozytywnych wyników kontroli budowlanych.

pracownik na rusztowaniu

Opłata za wynajem poszczególnych elementów z oferty zaczyna się już w granicach kilkunastu groszy za dobę. Pełny cennik znajduje się na stronie firmy. Ponadto, przy kompleksowej współpracy można uzyskać spore rabaty oraz negocjować podane ceny.

Wynajem rusztowań elewacyjnych - podsumowanie

Bez rusztowań prace na wysokości byłyby bardzo niebezpieczne, a wręcz niemożliwe. Zakup własnego rusztowania nie zawsze jest dobrym wyborem, szczególnie kiedy prowadzimy małą firmę, nie mamy miejsca na przechowywanie rusztowań lub potrzebujemy ich tylko do wykonania jednorazowej pracy. Zakup rusztowania to też spora inwestycja. Świetną alternatywą jest więc skorzystanie z wynajmu rusztowania. Ile kosztuje wynajem rusztowania? Ceny najczęściej ustalane są indywidualnie, a orientacyjne cenniki znajdziemy na stronach firm zajmujących się tego rodzaju usługami. Koszt najmu może zależeć od wielu czynników w tym od typu, rozmiaru i rodzaju konstrukcji czy wysokości roboczej. Należy wziąć pod uwagę także okres trwania umowy. Cena wynajmu za dobę może różnić się w poszczególnych miastach.

Korzystając z takich usług, nie musimy martwić się jednak o transport, montaż i demontaż. Wynajmem rusztowań zajmują się firmy, które w swoich szeregach posiadają wykwalifikowanych specjalistów, posiadających uprawnienia do przeprowadzania montażu rusztowań oraz ich demontażu. To bardzo opłacalna opcja, szczególnie kiedy w zespole nie posiadamy pracowników, którzy mają potrzebne do takiego zadania uprawnienia. Co więcej, kompleksowa usługa często wiąże się też z możliwością zdobycia sporych zniżek oraz negocjowania cen!

Powiązane artykuły

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00

ul. Myśliborska 53,
03-128 Warszawa
NIP: 701-044-74-04,
REGON: 360032892
tel. 600 795 462 lub 666 555 249
ekspresrusztowania@gmail.com

Mapa

Dodatkowe lokalizacje

Łódź- ul. Wydawnicza 5
Grójec - ul. Przemysłowa 3
Wołomin - ul. Ignacego Łukasiewicza 6
Wyszków - ul. Leśna 40
Mińsk Mazowiecki - ul.Gen.Sosnkowskiego 81
Ciechanów - ul. Śmiecińska 17

O nas
Rusztowanie warszawskie
Nasze realizacje