O firmie Ekspres Rusztowania

Nasza firma działa na rynku od 1995r. w sektorze budowlanym. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy ofertę wynajmu rusztowań. Dostępne są u nas rusztowania jezdne, rusztowania warszawskie i wiele innych rodzajów rusztowań. Specjalizujemy się również w montażu, demontażu oraz oferujemy transport rusztowań. Posiadamy wieloletnie i bogate doświadczenie w branży rusztowań. Świadczymy najwyższej jakości kompleksowe i profesjonale usługi. Siedziba znajduje się w Warszawie. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i także, do dużych firm szczególnie mile widziane są firmy budowlane. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Naszym atutem są również konkurencyjne ceny. W przeciągu istnienia działalności, zdobyliśmy uznanie i zaufanie klientów: „Limak” ( Wieża Kościelna w Zgierzu w ilości 1504m2 rusztowania), Sławomir Studniarz (Teatr Narodowy scena przy ul. Wierzbowej w ilości 1819m2 rusztowania), Bellator na ul. Rozbrat (ul. Smulikowskiego 7a w ilości 400m2 rusztowania), Rembud (budowa przy ul. Plac Czerwca 1976r.w ilości 2612m2 rusztowania), co czyni nas zaufanym oraz wiarygodnym partnerem przy wynajmie tego typu rusztowań.

Nasze doświadczenie i zaangażowanie, oraz wykwalifikowana kadra, pozwala nam na szczegółowe doradztwo oraz budowanie współpracy korzystnej dla obu stron.

 

Definicja rusztowania

Ze strony https://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2003-47-401

Definicja rusztowania wg Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003r:

Jest to konstrukcja budowlana, tymczasowa, z której mogą być wykonane prace na wysokościach, służąca do utrzymywania osób, materiałów i sprzętu.

Ciąg dalszy definicji rusztowań ze stron:

https://budownictwopolskie.pl/artykul/rusztowania_rodzaje_i_wymagania_podczas_montazu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rusztowanie

Składa się z pionowych rur i poziomych słupów. Słupy pionowe pełnią funkcje nośną a na słupach poziomych układa się pomosty, najczęściej z elementów metalowych, rzadziej z drewna. Rusztowania powinny być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami, instrukcjami i warunkami technicznymi.

Rusztowanie warszawskie

Najpopularniejsze, najczęściej stosowane w Polsce jest właśnie rusztowanie warszawskie. Jest to rusztowanie kolumnowe łączone czopowo. Łatwe w montażu, ale stosunkowo ciężkie, budowane z ram, spawanych ze stalowych rur. W przypadku rusztowania warszawskiego moduł składa się z 2 pionowych rur nośnych długości ok. 0,7 m każda, połączonych ze sobą dwoma 1,5m cieńszymi rurami, które dodatkowo są ze sobą połączone dwoma krótkimi odcinkami cienkiej rury. Rusztowania warszawskie nie są ciężkie. Całość waży około 8-10 kg i może być bez wysiłku przenoszona i ustawiana przez pojedynczego człowieka. Ramy te są skonstruowane w ten sposób, że można je łączyć ze sobą bez użycia dodatkowych elementów, co umożliwia szybkie zbudowanie samodzielnie stojącego rusztowania kilkumetrowej wysokości, nie przekraczającej 6m. Rusztowanie warszawskie stosuje się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Wykorzystuję się do lekkich prac budowlanych tj., prace tynkarskie, konserwatorskie, malarskie, murarskie, spawalnicze, instalacyjne, szklarskie.

Rusztowania ramowe elewacyjne

Składa się z płaskich ram pionowych, podstawek śrubowych, stężeń (poziomych i ukośnych) oraz podestów. Pozwala na szybki i łatwy, montaż i demontaż. Zastosowanie znajduje przy budynkach mieszkalnych, oper, teatrów, kościołów, filharmonii, halach wystawowych itd. Wykonuje się na nich prace związane z tynkowaniem, malowanie, ociepleniem, murowaniem, renowacją i konserwacją budynku, montażem instalacji. Dodatkowo tego typu rusztowanie ma zastosowanie przy scenach, platformach podsufitowych, na obiektach mostowych, wieżach, kopułach, kominach, przy konstrukcjach i wolnostojących ekspozycji reklam, trybun. Rusztowania ramowe elewacyjne mają metalowe barierki, które zwiększają bezpieczeństwo pracujących na wysokości osób. Maksymalna wysokość rusztowania wynosi 60 m.

Wynajem lub dzierżawa rusztowania

Rusztowania przejezdne

Rusztowania tzw. wieżowe czy rusztowania jezdne wyposażone w ramy z kółkami oraz pomost z poręczami. Przeznaczone do prac budowlanych na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zaletą jest możliwość szybkiego i częstego przemieszczenia konstrukcji, oraz lekkość wszystkich elementów. Proste w montaż, demontażu oraz w transporcie. Wykonane jest z aluminium, przez co odporne jest na warunki atmosferyczne. Przy większych obciążeniach w czasie pracy opiera się je na stopach, tak by odciążyć kółka. Wykorzystywane są przede wszystkich, gdy często musimy przenosić rusztowanie z jednego na drugie miejsce. Tak jak w rusztowaniach ramowych znajdują się poręcze, które zwiększają bezpieczeństwo robotników. Rusztowanie wykorzystywane jest przede wszystkim do prac konserwatorskich, przy malowaniu sufitów, montażu oświetlenia czy też zakładaniu klimatyzacji. Jednym z dodatkowych ograniczeń przy rusztowaniu przejezdnym jest jego wysokość. Może ono wynosić maksymalnie 14 m. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rusztowań przejezdnych – kliknij tutaj.

Rusztowania rurowo – złączowe

Rusztowania, w których wykorzystanie znalazły rury stalowe. Składa się z rur, złączy krzyżowych i obrotowych, a także pomostów drewnianych, drabinki przystawnej. Stojaki mogą mieć wysokość od 0,6 do 1,8m. Jest to przestarzały model, który zastępowany jest nowoczesnymi i droższymi typami rusztowań (np. użycie rusztowania warszawskiego czy aluminiowego). Do każdego następnego zlecenia, konieczne jest wyrobienie od nowa całej konstrukcji. Montaż jest również bardzo trudny i czasochłonny, trzeba mieć rozeznanie i szczegółowe informacje o tego typu rusztowaniach. Wykorzystywane się do prac prowadzonych na budynkach o nieregularnych kształtach np. kościołach, zbiornikach, przede wszystkim do prac elewacyjnych.

Rusztowania modułowe

Jest to rusztowanie systemowe, połączenia rygli i stężeń ze stojakami w stałych punktach węzłowych, ułożone w równomiernych odstępach. Złączki przyjmują kryzy przyspawane do rurowych stojaków w odległości co 50 cm, na obwodzie zawieszone są końcówki rygli. Do jednej kryzy można przyłączyć aż 8 rygli i stężeń. Taka możliwość nadaje rusztowaniu ostateczny kształt. Montaż konstrukcji jest skomplikowany oraz pracochłonny. Za każdym razem trzeba od nowa robić projekt montażu rusztowania. Jest to rusztowanie o niekończących się możliwościach. Najczęściej wykorzystywane są do prac przy wieżach, rafineriach, konserwacjach, remontach przemysłowego wyposażenia technologicznego z dużą ilością instalacji, aparatury, przewodów, renowacje kościołów, prace na stoczniach czy też innych nietypowych obiektach. Przeznaczone do prac na dużych wysokościach.

.

Oferta

Kontakt

Biuro czynne pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00

ul. Myśliborska 53,
03-128 Warszawa
NIP: 701-044-74-04,
REGON: 360032892
tel. 600 795 462 lub 666 555 249
ekspresrusztowania@gmail.com

Mapa

Dodatkowe lokalizacje

Łódź- ul. Wydawnicza 5
Grójec - ul. Przemysłowa 3
Wołomin - ul. Ignacego Łukasiewicza 6
Wyszków - ul. Leśna 40
Mińsk Mazowiecki - ul.Gen.Sosnkowskiego 81
Ciechanów - ul. Śmiecińska 17

O nas
Rusztowanie warszawskie
Nasze realizacje